BUTUNSiNAVLAR.COM
        Giriş     Üye OL
ANASAYFA
YGS-LYS
KPSS
ALES
YDS
DGS
TEOG
ALS
PMYO
Sizin Sorularınız
Lise Puanları
Üniversite Puanları
Kpss Puanları
Dgs Puanları
Ders Notları
Böl.Tanıtım
Sorusor
zihin engelliler öğretmenliği nasıldır, zihin engelliler öğretmenliği nedir, zihin engelliler öğretmenliğini bitiren ne olur, zihin engelliler öğretmenliğini bitiren nerelerde iş bulabilir, zihin engelliler öğretmenliğini bitiren kolay iş bulabilir mi, zihin engelliler öğretmenliği nerelerde var, zihin engelliler öğretmenliğini bitiren ne iş yapar , zihin engelliler öğretmenliğinin çalışma alanları nerelerdir, zihin engelliler öğretmenliğinde hangi dersler var, zihin engelliler öğretmenliğinde hangi dersler görülüyor, okutuluyor

Zihin engelliler öğretmenliği

Programın Amacı

Programın amacı,bedensel,zihinsel ve toplumsal gelişme ve uyum açısından, normal okul olanaklarından yararlanamayacak kadar büyük farklılıklar gösteren çocukların genel gelişimi ve eğitimi konularında çalışacak öğretmenleri yetiştirmektir.

Bölümü seçmek isteyenlerin sabırlı,anlayışlı, çocuklarını seven özverili ve yardımı ilke edinmiş olmaları gerekmektedir.

Programda Okutulan Belli Başlı Dersler

Temel bilim derslerinin yanı sıra, alana yönelik dersler verilir. Öğretim boyunca, zihin engellilerin gelişimi, psikolojisi, özel eğitimleri konularında teorik ve uygulamalı eğitim yapılır.

Çalışma Alanları

Mezunlar bu özür türü ile ilgili özel eğitim kurumlarında ve hastanelerde uzman olarak görev yapabilirler. Özür türleriyle ilgili özel eğitim kurumlarında, hastanelerde, çocuk psikiyatrisi bölümlerinde uzman olarak görev alınabilir.

YORUMLAR

YORUM YAZ
Yorum yazabilmek için sağ üstten giriş yapmanız gerekir.
  Üye değilseniz,üye olmak için
 TIKLAYIN.
Lütfen sorularınızı yukarıdaki SORUSOR sekmesinden sorunuz
Buradan sorularınıza admin tarafından CEVAP VERİLMEYECEKTİR.
Max. 1000 karakter.
YGS-LYS Menüsü
Sizden Gelen Sorular (YGS-LYS)
Eğitim haberleri ()
Sinavlara hazirlik