BUTUNSiNAVLAR.COM
        Giriş     Üye OL
ANASAYFA
YGS-LYS
KPSS
ALES
YDS
DGS
TEOG
ALS
PMYO
Sizin Sorularınız
Lise Puanları
Üniversite Puanları
Kpss Puanları
Dgs Puanları
Ders Notları
Böl.Tanıtım
Sorusor
uzay mühendisliği nasıldır, uzay mühendisliği nedir, uzay mühendisliğini bitiren ne olur, uzay mühendisliğini bitiren nerelerde iş bulabilir, uzay mühendisliğini bitiren kolay iş bulabilir mi, uzay mühendisliği nerelerde var, uzay mühendisliğini bitiren ne iş yapar , uzay mühendisliğinin çalışma alanları nerelerdir, uzay mühendisliğinde hangi dersler var, uzay mühendisliğinde hangi dersler görülüyor, okutuluyor

Uzay mühendisliği

Programın Amacı

Uzay Bilimleri ve uzay teknolojisi konusunda eğitim ve araştırma yapmaktır.

Programda Okutulan Belli Başlı Dersler

Matematik,fizik,kimya,statik,lineer cebir,teknik resim,mukavemet,makine bilgisi,dinamik,elektronik elemanlar ve devreler, termodinamik, sayısal mantık,hava uzay yapıları, aerodinamik, ısı geçişi, havacılıkta tasarım, haberleşme sistemleri,hava uzay mekaniği ve kontrol, fonksiyonlar teorisi ve bilgisayar programlama gibi dersler okutulmaktadır. 

Çalışma Alanları

ASELSAN,ROKETSAN,TUBİTAK,TELETAŞ,TUSAŞ,HAVELSAN’da çalışabilirler ve üniversitelerde araştırmacı olarak çalışabilirler. Hava uzay araçlarının tasarımı ve yapımı, uzaya gönderilmesi araçların yerden izlenmesi ve araçlarla haberleşme gibi konular görevleri arasındadır. Araştırma merkezlerinde;havacılık,bilgisayar,uçak mühendisleri ve matematikçilerle birlikte çalışırlar.

YORUMLAR

YORUM YAZ
Yorum yazabilmek için sağ üstten giriş yapmanız gerekir.
  Üye değilseniz,üye olmak için
 TIKLAYIN.
Lütfen sorularınızı yukarıdaki SORUSOR sekmesinden sorunuz
Buradan sorularınıza admin tarafından CEVAP VERİLMEYECEKTİR.
Max. 1000 karakter.
YGS-LYS Menüsü
Sizden Gelen Sorular (YGS-LYS)
Eğitim haberleri ()
Sinavlara hazirlik