BUTUNSiNAVLAR.COM
        Giriş     Üye OL
ANASAYFA
YGS-LYS
KPSS
ALES
YDS
DGS
TEOG
ALS
PMYO
Sizin Sorularınız
Lise Puanları
Üniversite Puanları
Kpss Puanları
Dgs Puanları
Ders Notları
Böl.Tanıtım
Sorusor
türk halkbilimi bölümü nasıldır, türk halkbilimi bölümü nedir, türk halkbilimi bölümünü bitiren ne olur, türk halkbilimi bölümünü bitiren nerelerde iş bulabilir, türk halkbilimi bölümü bitiren kolay iş bulabilir mi, türk halkbilimi bölümü nerelerde var, türk halkbilimi bölümünü bitiren ne iş yapar , türk halkbilimi bölümünün çalışma alanları nerelerdir, türk halkbilimi bölümünde hangi dersler var, türk halkbilimi bölümünde hangi dersler görülüyor, okutuluyor

Türk halkbilimi bölümü

Programın Amacı

Halkın geleneklerini, dil, edebiyat,sanat, hukuk ve yönetim alanındaki ürünlerini incelemek, sosyo kültürel öğeleri,halk bilimi açısından değerlendirerek yeni bileşimlere ulaşılmasını sağlamak konularında eğitim ve araştırma yapar.

Programda Okutulan Belli Başlı Dersler

Halk sanatları ve mimarisi, halk bilim müzeleri ve sorunları, halk biliminde araştırma yöntemleri, görüntü ve sesle belgeleme, Türk el sanatları, sosyoloji, genel Türk tarihi gibi dersler okutulmaktadır.

Çalışma Alanları

Kültür Bakanlığı, Turizm Bakanlığı,TRT ve basın yayın kuruluşlarında çalışabilirler. Değişik yörelerde yaşayan insanların örf ve adetlerini, kullandıkları deyimleri, sözcükleri, bilmeci ve masalları ve diğer sanat ürünlerini derlemek, bunların özelliklerini incelemek görevleri arasındadır. Açık havada ve büro ortamında; tarihçi, eğitimci,sosyolog,sanat tarihçisi, dil bilimciler, coğrafyacı,arkeolog, radyo-TV yapımcıları, antropolog ve kütüphanecilerle beraber çalışırlar.  

YORUMLAR

YORUM YAZ
Yorum yazabilmek için sağ üstten giriş yapmanız gerekir.
  Üye değilseniz,üye olmak için
 TIKLAYIN.
Lütfen sorularınızı yukarıdaki SORUSOR sekmesinden sorunuz
Buradan sorularınıza admin tarafından CEVAP VERİLMEYECEKTİR.
Max. 1000 karakter.
YGS-LYS Menüsü
Sizden Gelen Sorular (YGS-LYS)
Eğitim haberleri ()
Sinavlara hazirlik