BUTUNSiNAVLAR.COM
        Giriş     Üye OL
ANASAYFA
YGS-LYS
KPSS
ALES
YDS
DGS
TEOG
ALS
PMYO
Sizin Sorularınız
Lise Puanları
Üniversite Puanları
Kpss Puanları
Dgs Puanları
Ders Notları
Böl.Tanıtım
Sorusor
türk dili ve edebiyatı bölümü nasıldır, türk dili ve edebiyatı bölümü nedir, türk dili ve edebiyatı bölümünü bitiren ne olur, türk dili ve edebiyatı bölümünü bitiren nerelerde iş bulabilir, türk dili ve edebiyatı bölümü bitiren kolay iş bulabilir mi, türk dili ve edebiyatı bölümü nerelerde var, türk dili ve edebiyatı bölümünü bitiren ne iş yapar , türk dili ve edebiyatı bölümünün çalışma alanları nerelerdir, türk dili ve edebiyatı bölümünde hangi dersler var, türk dili ve edebiyatı bölümünde hangi dersler görülüyor, okutuluyor

Türk dili ve edebiyatı bölümü

Programın Amacı

Türk dilinin yapısı, gelişmesi, diğer dillerle bağlantısı, Türk Dili edebiyatı,folkloru, kültürü, Türkçe’nin sorunları ve diğer bilim dallarıyla ilişkileri konularında eğitim ve araştırma yapmaktır.  

Programda Okutulan Belli Başlı Dersler

Türkoloji’ye giriş ve Türk Kavimleri,Türkçe kompozisyon,Türkiye Türkçesi, Osmanlı Türkçesi, Yeni Türk edebiyatı, eski Türk edebiyatı,eski Türkçe, Türk halk edebiyatı, Anadolu ve Rumeli Türkçesi Osmanlıca, Farsça, Türk tiyatro tarihi, Türk dilinin aktüel meseleleri, Batı edebiyatı, halk bilimi, diksiyon, fikir ve edebiyat hareketleri gibi dersler okutulmaktadır.

Çalışma Alanları

Türk dili okutmanlığı, dil araştırmacılığı, kütüphane, ve müze arşivlerinde, TRT ve özel  radyo ve televizyon kuruluşlarında çalışabilirler. Öğretmenlik formasyonuna sahip olanlar; okullarda Türk Dili ve Edebiyatı öğretmenliği ve Türkçe öğretmenliği yapabilirler. Büro ve sınıf ortamında çalışırlar.

YORUMLAR

YORUM YAZ
Yorum yazabilmek için sağ üstten giriş yapmanız gerekir.
  Üye değilseniz,üye olmak için
 TIKLAYIN.
Lütfen sorularınızı yukarıdaki SORUSOR sekmesinden sorunuz
Buradan sorularınıza admin tarafından CEVAP VERİLMEYECEKTİR.
Max. 1000 karakter.
YGS-LYS Menüsü
Sizden Gelen Sorular (YGS-LYS)
Eğitim haberleri ()
Sinavlara hazirlik