BUTUNSiNAVLAR.COM
        Giriş     Üye OL
ANASAYFA
YGS-LYS
KPSS
ALES
YDS
DGS
TEOG
ALS
PMYO
Sizin Sorularınız
Lise Puanları
Üniversite Puanları
Kpss Puanları
Dgs Puanları
Ders Notları
Böl.Tanıtım
Sorusor
sümeroloji bölümü nasıldır, sümeroloji bölümü nedir, sümeroloji bölümünü bitiren ne olur, sümeroloji bölümünü bitiren nerelerde iş bulabilir, sümeroloji bölümü bitiren kolay iş bulabilir mi, sümeroloji bölümü nerelerde var, sümeroloji bölümünü bitiren ne iş yapar , sümeroloji bölümünün çalışma alanları nerelerdir, sümeroloji bölümünde hangi dersler var, sümeroloji bölümünde hangi dersler görülüyor, okutuluyor

Sümeroloji bölümü

Programın Amacı

M.Ö. 4000 yılının ortalarından İsa’nın doğumuna kadar uzanan sürede Önasya’da oturmuş ve çivi yazısını kullanmış kavimlerin dil,tarih ve kültürleri konusunda eğitim ve araştırma yapar.

Programda Okutulan Belli Başlı Dersler

Çivi yazısı ve tarihi gelişmesi, Akad Dil Grameri, Sümerce metinler, Akadça metinler,Eski Önasya kavimleri tarihi, kültür tarihi gibi dersler okutulmaktadır.

Çalışma Alanları

Üniversitelerde çalışabilecekleri gibi müzelerde çivi yazısı uzmanlığı ve turist rehberliği yapabilirler. Sümerce, Asurca, Akadça ve Babilce’nin dil ve edebiyat özellikleri, bu dillerin edebi,dini,hukuki ve çeşitli haberleşme metinlerini araştırmak görevleri arasındadır. Bürolarda ve kazı alanlarında; arkeolog, halk bilimci,tarihçi,sanat tarihçisi,dil uzmanları ve meslektaşlarıyla beraber çalışırlar.

YORUMLAR

YORUM YAZ
Yorum yazabilmek için sağ üstten giriş yapmanız gerekir.
  Üye değilseniz,üye olmak için
 TIKLAYIN.
Lütfen sorularınızı yukarıdaki SORUSOR sekmesinden sorunuz
Buradan sorularınıza admin tarafından CEVAP VERİLMEYECEKTİR.
Max. 1000 karakter.
YGS-LYS Menüsü
Sizden Gelen Sorular (YGS-LYS)
Eğitim haberleri ()
Sinavlara hazirlik