BUTUNSiNAVLAR.COM
        Giriş     Üye OL
ANASAYFA
YGS-LYS
KPSS
ALES
YDS
DGS
TEOG
ALS
PMYO
Sizin Sorularınız
Lise Puanları
Üniversite Puanları
Kpss Puanları
Dgs Puanları
Ders Notları
Böl.Tanıtım
Sorusor
siyaset bilimi ve uluslararası ilişkiler bölümü nasıldır, siyaset bilimi ve uluslararası ilişkiler bölümü nedir, siyaset bilimi ve uluslararası ilişkiler bölümünü bitiren ne olur, siyaset bilimi ve uluslararası ilişkiler bölümünü bitiren nerelerde iş bulabilir, siyaset bilimi ve uluslararası ilişkiler bölümü bitiren kolay iş bulabilir mi, siyaset bilimi ve uluslararası ilişkiler bölümü nerelerde var, siyaset bilimi ve uluslararası ilişkiler bölümünü bitiren ne iş yapar , siyaset bilimi ve uluslararası ilişkiler bölümünün çalışma alanları nerelerdir, siyaset bilimi ve uluslararası ilişkiler bölümünde hangi dersler var, siyaset bilimi ve uluslararası ilişkiler bölümünde hangi dersler görülüyor, okutuluyor

Siyaset bilimi ve uluslararası ilişkiler bölümü

Programın Amacı

Bu bölümde, uluslararası ilişkiler alanında uzmanlar yetiştirilir. Uluslararası sistemin tarihi, geçirdiği evreler, sistemin ekonomik, siyasi, hukuksal yapısı ve işleyişi, uluslararası sistemi oluşturan devletlerin birbirleri ile olan ilişkileri ve Türkiye'nin bu sistem içindeki yeri ve ilişkileri konularında eğitim ve araştırma yapılır.

Programda Okutulan Belli Başlı Dersler

Lisans eğitimi sırasında siyasal tarih, siyaset bilimi, toplumbilim, devletler hukuku, ekonomi, uluslararası ilişkiler, Türk dış politikası gibi dersler okutulur.

Çalışma Alanları

Diplomatlık, mezuniyet sonrasında kişiye bağlı olarak elde edilebilecek kariyerdir. Ayrıca, Dışişleri Bakanlığı, Maliye, Kültür ve Turizm Bakanlığı gibi devlet daireleri, uluslararası kuruluşlar, kamu iktisadi kuruluşları, uluslararası bankalar, özel şirketler ve çeşitli kitle haberleşme kuruluşlarında görev alınabilir.

YORUMLAR

YORUM YAZ
Yorum yazabilmek için sağ üstten giriş yapmanız gerekir.
  Üye değilseniz,üye olmak için
 TIKLAYIN.
Lütfen sorularınızı yukarıdaki SORUSOR sekmesinden sorunuz
Buradan sorularınıza admin tarafından CEVAP VERİLMEYECEKTİR.
Max. 1000 karakter.
YGS-LYS Menüsü
Sizden Gelen Sorular (YGS-LYS)
Eğitim haberleri ()
Sinavlara hazirlik