BUTUNSiNAVLAR.COM
        Giriş     Üye OL
ANASAYFA
YGS-LYS
KPSS
ALES
YDS
DGS
TEOG
ALS
PMYO
Sizin Sorularınız
Lise Puanları
Üniversite Puanları
Kpss Puanları
Dgs Puanları
Ders Notları
Böl.Tanıtım
Sorusor
siyaset bilimi ve kamu yönetimi bölümü nasıldır, siyaset bilimi ve kamu yönetimi bölümü nedir, siyaset bilimi ve kamu yönetimi bölümünü bitiren ne olur, siyaset bilimi ve kamu yönetimi bölümünü bitiren nerelerde iş bulabilir, siyaset bilimi ve kamu yönetimi bölümü bitiren kolay iş bulabilir mi, siyaset bilimi ve kamu yönetimi bölümü nerelerde var, siyaset bilimi ve kamu yönetimi bölümünü bitiren ne iş yapar , siyaset bilimi ve kamu yönetimi bölümünün çalışma alanları nerelerdir, siyaset bilimi ve kamu yönetimi bölümünde hangi dersler var, siyaset bilimi ve kamu yönetimi bölümünde hangi dersler görülüyor, okutuluyor

Siyaset bilimi ve kamu yönetimi bölümü

Programın Amacı

Bu bölümde, devletin çeşitli kademelerinde idari görev alacak elemanların, öncelikle politik, mali ve uluslararası ilişkiler gibi alanlarda yetiştirilmesi amacıyla eğitim verilir.

Programda Okutulan Belli Başlı Dersler

Siyaset ve sosyal bilimler, yönetim bilimleri, kentleşme ve çevre sorunları, siyasal teoriler, siyasal düşünceler tarihi, devlet olgusu ve kökeni, siyasal iktidar, siyasal rejimler, anayasa hukuku gibi alanlara ilişkin dersler okutulur.

Çalışma Alanları

Kamu yöneticisi, hükümetin gönderdiği kanun ve emirlerin ilgili dairelere iletilmesini ve bunların uygulanmasını sağlar. Özellikle vali ve kaymakamlar, bulundukları il ya da ilçelerin güvenliğinden, ekonomik ve sosyal gelişmelerinden sorumludurlar. Kamu yönetimi bölümünden mezun olursan, bakanlıkların tümünde idari görevlerde ve özel sektörde yönetim mekanizmasının çeşitli kademelerinde çalışılabilir.

YORUMLAR

YORUM YAZ
Yorum yazabilmek için sağ üstten giriş yapmanız gerekir.
  Üye değilseniz,üye olmak için
 TIKLAYIN.
Lütfen sorularınızı yukarıdaki SORUSOR sekmesinden sorunuz
Buradan sorularınıza admin tarafından CEVAP VERİLMEYECEKTİR.
Max. 1000 karakter.
YGS-LYS Menüsü
Sizden Gelen Sorular (YGS-LYS)
Eğitim haberleri ()
Sinavlara hazirlik