BUTUNSiNAVLAR.COM
        Giriş     Üye OL
ANASAYFA
YGS-LYS
KPSS
ALES
YDS
DGS
TEOG
ALS
PMYO
Sizin Sorularınız
Lise Puanları
Üniversite Puanları
Kpss Puanları
Dgs Puanları
Ders Notları
Böl.Tanıtım
Sorusor
siyaset bilimi bölümü nasıldır, siyaset bilimi bölümü nedir, siyaset bilimi bölümünü bitiren ne olur, siyaset bilimi bölümünü bitiren nerelerde iş bulabilir, siyaset bilimi bölümü bitiren kolay iş bulabilir mi, siyaset bilimi bölümü nerelerde var, siyaset bilimi bölümünü bitiren ne iş yapar , siyaset bilimi bölümünün çalışma alanları nerelerdir, siyaset bilimi bölümünde hangi dersler var, siyaset bilimi bölümünde hangi dersler görülüyor, okutuluyor

Siyaset bilimi bölümü

Programın Amacı

Bu bölümün amacı, uluslararası ilişkiler alanında uzmanlar yetiştirmek, uluslararası sistemin tarihi, geçirdiği evreler, sistemin ekonomik, siyasi, hukuksal yapısı ve işleyişi, uluslararası sistemi oluşturan devletlerin birbirleri ile olan ilişkileri ve Türkiye'nin bu sistem içindeki yeri ve ilişkileri konularında eğitim ve araştırma yapmaktır.

Programda Okutulan Belli Başlı Dersler

Siyasal tarih, siyaset bilimi, toplum bilim, devletler hukuku, ekonomi, uluslararası ilişkiler, Türk dış politikası gibi dersler okutulur.

Çalışma Alanları

Dışişleri Bakanlığı'nca açılacak sınav kazanılabilirse "Diplomat" olarak çalışılabilir. Diplomatlar gönderildikleri ülke ile kendi ülkeleri arasındaki diplomatik ilişkileri düzenlerler. Diplomatlık dışında, başta Dışişleri Bakanlığı olmak üzere, Maliye, Kültür ve Turizm Bakanlığı gibi devlet daireleri, uluslararası kuruluşlar, kamu iktisadi kuruluşları, uluslararası bankalar, özel şirketler ve çeşitli kitle haberleşme kuruluşlarında çalışılabilir. 

YORUMLAR

YORUM YAZ
Yorum yazabilmek için sağ üstten giriş yapmanız gerekir.
  Üye değilseniz,üye olmak için
 TIKLAYIN.
Lütfen sorularınızı yukarıdaki SORUSOR sekmesinden sorunuz
Buradan sorularınıza admin tarafından CEVAP VERİLMEYECEKTİR.
Max. 1000 karakter.
YGS-LYS Menüsü
Sizden Gelen Sorular (YGS-LYS)
Eğitim haberleri ()
Sinavlara hazirlik