BUTUNSiNAVLAR.COM
        Giriş     Üye OL
ANASAYFA
YGS-LYS
KPSS
ALES
YDS
DGS
TEOG
ALS
PMYO
Sizin Sorularınız
Lise Puanları
Üniversite Puanları
Kpss Puanları
Dgs Puanları
Ders Notları
Böl.Tanıtım
Sorusor
sivil hava ulaştırma işletmeciliği bölümü nasıldır, sivil hava ulaştırma işletmeciliği bölümü nedir, sivil hava ulaştırma işletmeciliği bölümünü bitiren ne olur, sivil hava ulaştırma işletmeciliği bölümünü bitiren nerelerde iş bulabilir, sivil hava ulaştırma işletmeciliği bölümü bitiren kolay iş bulabilir mi, sivil hava ulaştırma işletmeciliği bölümü nerelerde var, sivil hava ulaştırma işletmeciliği bölümünü bitiren ne iş yapar , sivil hava ulaştırma işletmeciliği bölümünün çalışma alanları nerelerdir, sivil hava ulaştırma işletmeciliği bölümünde hangi dersler var, sivil hava ulaştırma işletmeciliği bölümünde hangi dersler görülüyor, okutuluyor

Sivil hava ulaştırma işletmeciliği bölümü

Programın Amacı

Sivil hava ulaştırma işletmeciliği programının amacı, hava taşıt araçları ile yolcu ve yük taşımacılığı ile ilgili işlemleri yürütecek elemanları yetiştirmektir.

Programda Okutulan Belli Başlı Dersler

Sivil hava ulaştırma işletmeciliği programında eğitim süresi 4 yıldır. Programda matematik, davranış bilimleri, uçak bilgisi, hava trafik kontrolleri, aerodinamik ve performans, hareket ve hava seyrüseferi, işletme ve muhasebe alanında dersler okutulur.

Gereken Nitelikler

Sivil hava ulaştırma işletmeciliği programına girmek isteyenlerin normal üstü bir genel yetenek yanında, ayrıntıyı algılama, insanları ikna edebilme ve onlarla iyi ilişkiler kurabilme gücü, dikkat ve sorumluluk gibi kişilik özelliklerine sahip olmaları gerekir.

Mezunların Kazandıkları Unvan ve Yaptıkları İşler

Sivil hava ulaştırma işletmeciliği programını bitirenler "Sivil Hava Ulaştırma İşletmecisi" unvanı ile görev alırlar.

Hava işletmecileri hava limanlarının ve terminallerin verimli bir biçimde yönetilmesinden sorumlu olup yolcuların güven içinde ve rahatlıkla seyahat etmelerini sağlamaya çalışırlar.

Çalışma Alanları

Sivil hava işletmecileri THY'de ve özel havacılık şirketlerinde iş bulabilirler. 

YORUMLAR

YORUM YAZ
Yorum yazabilmek için sağ üstten giriş yapmanız gerekir.
  Üye değilseniz,üye olmak için
 TIKLAYIN.
Lütfen sorularınızı yukarıdaki SORUSOR sekmesinden sorunuz
Buradan sorularınıza admin tarafından CEVAP VERİLMEYECEKTİR.
Max. 1000 karakter.
YGS-LYS Menüsü
Sizden Gelen Sorular (YGS-LYS)
Eğitim haberleri ()
Sinavlara hazirlik