BUTUNSiNAVLAR.COM
        Giriş     Üye OL
ANASAYFA
YGS-LYS
KPSS
ALES
YDS
DGS
TEOG
ALS
PMYO
Sizin Sorularınız
Lise Puanları
Üniversite Puanları
Kpss Puanları
Dgs Puanları
Ders Notları
Böl.Tanıtım
Sorusor
seramik mühendisliği nasıldır, seramik mühendisliği nedir, seramik mühendisliğini bitiren ne olur, seramik mühendisliğini bitiren nerelerde iş bulabilir, seramik mühendisliğini bitiren kolay iş bulabilir mi, seramik mühendisliği nerelerde var, seramik mühendisliğini bitiren ne iş yapar , seramik mühendisliğinin çalışma alanları nerelerdir, seramik mühendisliğinde hangi dersler var, seramik mühendisliğinde hangi dersler görülüyor, okutuluyor

Seramik mühendisliği

Programın Amacı

Seramik mühendisliği programının amacı, her türlü geleneksel ve ileri teknoloji seramiği üretimi konusunda eğitim ve araştırma yapmaktadır.

Programda Okutulan Belli Başlı Dersler

Seramik mühendisliği programında matematik, fizik, istatistik, ve mukavemet termodinamik, ışıl süreçler seramik prosesleri, seramik sırları, cam üretim teknolojisi, mühendisliği gibi dersler okutulmakta ve 30 iş günü staj yaptırılmaktadır.

Gereken Nitelikler

Seramik mühendisi olmak isteyenlerin üstün bir akademik yetenek düzeyine sahip, fen bilimlerine özelllikle fiziğe ilgili ve bu alanda başarılı, işbirliği yaparak çalışmaya ve bilimsel gelişmeleri izlemeye meraklı, dikkatli, sabırlı ve dayanıklı kimseler olmaları gerekir.

Mezunların Kazandıkları Unvan ve Yaptıkları İşler

Seramik mühendisliği programını bitirenlere "Seramik Mühendisi" unvanı verilir.

Seramik mühendisleri cam seramik, çimento, çini, tuğla, kiremit, fabrikalarında üretim sürecini planlar, gerekli malzemeyi teknisyen ve işçilerin yapacakları işleri belirler, işlerin plana uygun yapılıp yapılmadığını, üretilen ürünün kalitesinin belirlenen standarda uygunluğunu kontrol eder. Çalışma ortamı kapalı, sıcak ve oldukça gürültülüdür.

Çalışma Alanları

Seramik mühendisleri Sanayi ve Teknoloji, Enerji ve Tabii Kaynaklar ve Milli Savunma Bakanlıklarına ve özel sektöre ait fabrika ve tesislerde görev alabilirler. Mali olanakları varsa kendi işlerini de kurabilirler. 

YORUMLAR

YORUM YAZ
Yorum yazabilmek için sağ üstten giriş yapmanız gerekir.
  Üye değilseniz,üye olmak için
 TIKLAYIN.
Lütfen sorularınızı yukarıdaki SORUSOR sekmesinden sorunuz
Buradan sorularınıza admin tarafından CEVAP VERİLMEYECEKTİR.
Max. 1000 karakter.
YGS-LYS Menüsü
Sizden Gelen Sorular (YGS-LYS)
Eğitim haberleri ()
Sinavlara hazirlik