BUTUNSiNAVLAR.COM
        Giriş     Üye OL
ANASAYFA
YGS-LYS
KPSS
ALES
YDS
DGS
TEOG
ALS
PMYO
Sizin Sorularınız
Lise Puanları
Üniversite Puanları
Kpss Puanları
Dgs Puanları
Ders Notları
Böl.Tanıtım
Sorusor
sağlık yönetimi bölümü nasıldır, sağlık yönetimi bölümü nedir, sağlık yönetimi bölümünü bitiren ne olur, sağlık yönetimi bölümünü bitiren nerelerde iş bulabilir, sağlık yönetimi bölümü bitiren kolay iş bulabilir mi, sağlık yönetimi bölümü nerelerde var, sağlık yönetimi bölümünü bitiren ne iş yapar , sağlık yönetimi bölümünün çalışma alanları nerelerdir, sağlık yönetimi bölümünde hangi dersler var, sağlık yönetimi bölümünde hangi dersler görülüyor, okutuluyor

Sağlık yönetimi bölümü

Programın Amacı

Sağlık  kuruluşlarının yönetim birimlerinde çalışacak uzman elemanları ve üst düzey yöneticileri yetiştirmek amacıyla eğitim ve araştırma yapmaktır.

Programda Okutulan Belli Başlı Dersler

İşletme,muhasebe,maliyet muhasebesi, hastane maliyet muhasebesi,hukuk, idare hukuku, işletme hukuku,sağlık hukuku, iktisat, mikro ekonomi,makro ekonomi,hastane idaresi ve organizasyonu,davranış bilimleri, yönetim bilimi,epidemioloji,çalışma ekonomisi, biyoistatistik,beslenme,mali analiz,personel yönetimi,sağlık hizmetleri yönetimi,halkla ilişkiler, sosyal güvenlik ve bilgi işlem gibi dersler okutulmaktadır.

Çalışma Alanları

Sağlık ve Sosyal Yardım Bakanlığı’na bağlı resmi ve özel hastanelerde çalışabilirler. Hastanedeki etkinliklerin düzenlenmesi ve yürütülmesi, personel, araç ve gerecin sağlanması, bütçenin hazırlanması ve yatak gereksiniminin tespit edilmesi görevleri arasındadır. Hastanede, büro ortamında; doktor, eczacı, hemşire,hukukçu,işletmeci,diyetisyen, radyolog,bilgisayar programcısı,lâbaront ve biyologlarla beraber çalışırlar.

YORUMLAR

YORUM YAZ
Yorum yazabilmek için sağ üstten giriş yapmanız gerekir.
  Üye değilseniz,üye olmak için
 TIKLAYIN.
Lütfen sorularınızı yukarıdaki SORUSOR sekmesinden sorunuz
Buradan sorularınıza admin tarafından CEVAP VERİLMEYECEKTİR.
Max. 1000 karakter.
YGS-LYS Menüsü
Sizden Gelen Sorular (YGS-LYS)
Eğitim haberleri ()
Sinavlara hazirlik