BUTUNSiNAVLAR.COM
        Giriş     Üye OL
ANASAYFA
YGS-LYS
KPSS
ALES
YDS
DGS
TEOG
ALS
PMYO
Sizin Sorularınız
Lise Puanları
Üniversite Puanları
Kpss Puanları
Dgs Puanları
Ders Notları
Böl.Tanıtım
Sorusor
rus dili ve edebiyatı bölümü nasıldır, rus dili ve edebiyatı bölümü nedir, rus dili ve edebiyatı bölümünü bitiren ne olur, rus dili ve edebiyatı bölümünü bitiren nerelerde iş bulabilir, rus dili ve edebiyatı bölümü bitiren kolay iş bulabilir mi, rus dili ve edebiyatı bölümü nerelerde var, rus dili ve edebiyatı bölümünü bitiren ne iş yapar , rus dili ve edebiyatı bölümünün çalışma alanları nerelerdir, rus dili ve edebiyatı bölümünde hangi dersler var, rus dili ve edebiyatı bölümünde hangi dersler görülüyor, okutuluyor

Rus dili ve edebiyatı bölümü

Programın Amacı

Rus dilinin gramer yapısı, edebiyatı, tarihi, kültürü, Rusça’dan Türkçe’ye, Türkçe’den Rusça’ya çeviri konularında eğitim ve araştırma yapar.

Programda Okutulan Belli Başlı Dersler

Edebiyat bilimi temel kavramları, Rusya tarihi, Rus dili uygulamaları, Rus edebiyat  tarihi, Rus kültür tarihi, Rusça dilbilgisi, Rusça yazılı ve sözlü anlatım, çeviri, fonetik, sentaks, edebiyat teorisi, Rusça kompozisyon ve metin tercümesi gibi dersler okutulmaktadır.

Çalışma Alanları

Dış işleri Bakanlığı, İçişleri Bakanlığı, elçilikler, tercüme büroları ve Rusya ile ticari ilişkilerde olan özel firmalarda çalışabilir ve rehberlik yapabilirler. Büro ortamında; yabancı dil bilenler ve yöneticilerle birlikte çalışırlar.

YORUMLAR

YORUM YAZ
Yorum yazabilmek için sağ üstten giriş yapmanız gerekir.
  Üye değilseniz,üye olmak için
 TIKLAYIN.
Lütfen sorularınızı yukarıdaki SORUSOR sekmesinden sorunuz
Buradan sorularınıza admin tarafından CEVAP VERİLMEYECEKTİR.
Max. 1000 karakter.
YGS-LYS Menüsü
Sizden Gelen Sorular (YGS-LYS)
Eğitim haberleri ()
Sinavlara hazirlik