BUTUNSiNAVLAR.COM
        Giriş     Üye OL
ANASAYFA
YGS-LYS
KPSS
ALES
YDS
DGS
TEOG
ALS
PMYO
Sizin Sorularınız
Lise Puanları
Üniversite Puanları
Kpss Puanları
Dgs Puanları
Ders Notları
Böl.Tanıtım
Sorusor
reklamcılık bölümü nasıldır, reklamcılık bölümü nedir, reklamcılık bölümünü bitiren ne olur, reklamcılık bölümünü bitiren nerelerde iş bulabilir, reklamcılık bölümü bitiren kolay iş bulabilir mi, reklamcılık bölümü nerelerde var, reklamcılık bölümünü bitiren ne iş yapar , reklamcılık bölümünün çalışma alanları nerelerdir, reklamcılık bölümünde hangi dersler var, reklamcılık bölümünde hangi dersler görülüyor, okutuluyor

Reklamcılık bölümü

Programın Amacı

Üretici ve alıcı arasında tüketiciyi etkilemek amacıyla bilgilendirme ve ilgi uyandırma ile bir malın veya bir hizmetin tanıtımı ve satışına yönelik eğitim ve araştırma yapar.

Programda Okutulan Belli Başlı Dersler

Reklam teorisi, sosyal yapı analizleri, piyasa araştırmaları, reklam kampanyaları, grafik,resim, tanıtım,medya plânlaması,sosyal psikoloji ve güzel sanatlar gibi dersler okutulmaktadır.

Çalışma Alanları

Reklam sektörü, film stüdyoları ve halkla ilişkiler alanında çalışabilirler. Ürünleri incelemek, piyasa araştırmaları yapmak ve anketler düzenlemek, reklam kampanyaları düzenlemek,tanıtım ve metinleri tasarlamak ve reklam sunumlarını gerçekleştirmek görevleri arasındadır.

Reklam ajansı, büro ve stüdyolarda;kırtasiye-büro malzemeleri ve iletişim cihazları kullanarak, grafiker,fotoğrafçı, anketör,yönetmen, basın yayın  kuruluşları,halkla ilişkiler uzmanı,işletmeci ve matbaacılarla beraber çalışırlar. 

YORUMLAR

YORUM YAZ
Yorum yazabilmek için sağ üstten giriş yapmanız gerekir.
  Üye değilseniz,üye olmak için
 TIKLAYIN.
Lütfen sorularınızı yukarıdaki SORUSOR sekmesinden sorunuz
Buradan sorularınıza admin tarafından CEVAP VERİLMEYECEKTİR.
Max. 1000 karakter.
YGS-LYS Menüsü
Sizden Gelen Sorular (YGS-LYS)
Eğitim haberleri ()
Sinavlara hazirlik