BUTUNSiNAVLAR.COM
        Giriş     Üye OL
ANASAYFA
YGS-LYS
KPSS
ALES
YDS
DGS
TEOG
ALS
PMYO
Sizin Sorularınız
Lise Puanları
Üniversite Puanları
Kpss Puanları
Dgs Puanları
Ders Notları
Böl.Tanıtım
Sorusor
radyo televizyon ve sinema bölümü nasıldır, radyo televizyon ve sinema bölümü nedir, radyo televizyon ve sinema bölümünü bitiren ne olur, radyo televizyon ve sinema bölümünü bitiren nerelerde iş bulabilir, radyo televizyon ve sinema bölümü bitiren kolay iş bulabilir mi, radyo televizyon ve sinema bölümü nerelerde var, radyo televizyon ve sinema bölümünü bitiren ne iş yapar , radyo televizyon ve sinema bölümünün çalışma alanları nerelerdir, radyo televizyon ve sinema bölümünde hangi dersler var, radyo televizyon ve sinema bölümünde hangi dersler görülüyor, okutuluyor

Radyo televizyon ve sinema bölümü

Programın Amacı

Radyo  televizyon ve sinema programının amacı, elektronik kitle iletişim araçlarının başında gelen radyo ve televizyon yayıncılığı alanında çalışacak nitelikli eleman yetiştirmek ve araştırma yapmaktır.

Programda Okutulan Belli Başlı Dersler

Radyo  televizyon ve sinema programının 4 yıllık eğitim süresinin ilk yıllarında ekonomi, hukuk, siyasal ve sosyal bilimler daha sonraki yıllarda radyo ve televizyonda program yapımı, televizyon haberciliği, basın ve yayın yolu ile halk eğitimi gibi dersler okutulur ve uygulamalar yaptırılır.

Gereken Nitelikler

Radyo  televizyon ve sinema programında okumak isteyen gençlerin sözel yeteneği güçlü, sosyal bilimlere ilgili ve bu alanda başarılı, ikna gücü yüksek ve yaratıcı kişiler olmaları gerekir. Mezunların Kazandıkları Unvan Yaptıkları İşler

Radyo  televizyon ve sinema programı bitirenler resmi ve özel televizyon ve radyolarda çeşitli unvanlarla görev alırlar.

Radyo  televizyon ve sinema programlarının yapımında çalışanlar program tasarımı, programın hazırlanması, filme alınması ve yayınlanması gibi yayıncılığın her aşamasında değişik roller alırlar; programın amacının belirlenmesi, programda rol alacak elemanların seçimi, programın filme çekimi ve montajı vb. işleri yerine getirirler.

Çalışma Alanları

Radyo  televizyon ve sinema programını bitirenler resmi ve özel radyo ve televizyon kuruluşlarında görev alabildikleri gibi halkla ilişkiler ve tanıtım bürolarında da çalışabilmektedirler. 

YORUMLAR

YORUM YAZ
Yorum yazabilmek için sağ üstten giriş yapmanız gerekir.
  Üye değilseniz,üye olmak için
 TIKLAYIN.
Lütfen sorularınızı yukarıdaki SORUSOR sekmesinden sorunuz
Buradan sorularınıza admin tarafından CEVAP VERİLMEYECEKTİR.
Max. 1000 karakter.
YGS-LYS Menüsü
Sizden Gelen Sorular (YGS-LYS)
Eğitim haberleri ()
Sinavlara hazirlik