BUTUNSiNAVLAR.COM
        Giriş     Üye OL
ANASAYFA
YGS-LYS
KPSS
ALES
YDS
DGS
TEOG
ALS
PMYO
Sizin Sorularınız
Lise Puanları
Üniversite Puanları
Kpss Puanları
Dgs Puanları
Ders Notları
Böl.Tanıtım
Sorusor
orman endüstrisi mühendisliği nasıldır, orman endüstrisi mühendisliği nedir, orman endüstrisi mühendisliğini bitiren ne olur, orman endüstrisi mühendisliğini bitiren nerelerde iş bulabilir, orman endüstrisi mühendisliğini bitiren kolay iş bulabilir mi, orman endüstrisi mühendisliği nerelerde var, orman endüstrisi mühendisliğini bitiren ne iş yapar , orman endüstrisi mühendisliğinin çalışma alanları nerelerdir, orman endüstrisi mühendisliğinde hangi dersler var, orman endüstrisi mühendisliğinde hangi dersler görülüyor, okutuluyor

Orman endüstrisi mühendisliği

Programın Amacı

Orman endüstrilerinin kurulması, işletilmesi,idaresi,işlenmiş orman ürünlerinin standardizasyonu, kalite kontrol ve pazarlaması konularında eğitim ve araştırma yapar.

Programda Okutulan Belli Başlı Dersler

Fizik,kimya,teknik resim, sistematik ve odun anatomisi, matematik, odun fiziği, odun koruma, orman ürünleri kimyası, mobilya  tekniği, tabakalı ağaç malzemeleri, ergonomi ve iş etüdü endüstri işletmeciliği, tesis plânlaması ve pazarlama gibi dersler okutulmaktadır.

Çalışma Alanları

Orman ürünleri sektörü;SEKA,Orman Bakanlığı ve özel sektöre ait;kağıt,kereste,yonga,lif kaplama ve kontrplâk üreten fabrikalarda çalışabilirler. Orman ürünlerinin satın alınması, ürünlerin pazarlanması,üretimin yönetimi ve plânlanması, verimlilik artışının sağlanması araştırma ve geliştirme çalışmaları görevleri arasındadır.

Fabrikalarda; çizim aletleri, bilgisayar ve ağaç malzemelerle, orman, ağaç işleri, endüstri mühendisleri, ve meslektaşlarıyla birlikte çalışırlar.

YORUMLAR

YORUM YAZ
Yorum yazabilmek için sağ üstten giriş yapmanız gerekir.
  Üye değilseniz,üye olmak için
 TIKLAYIN.
Lütfen sorularınızı yukarıdaki SORUSOR sekmesinden sorunuz
Buradan sorularınıza admin tarafından CEVAP VERİLMEYECEKTİR.
Max. 1000 karakter.
YGS-LYS Menüsü
Sizden Gelen Sorular (YGS-LYS)
Eğitim haberleri ()
Sinavlara hazirlik