BUTUNSiNAVLAR.COM
        Giriş     Üye OL
ANASAYFA
YGS-LYS
KPSS
ALES
YDS
DGS
TEOG
ALS
PMYO
Sizin Sorularınız
Lise Puanları
Üniversite Puanları
Kpss Puanları
Dgs Puanları
Ders Notları
Böl.Tanıtım
Sorusor
medya ve iletişim sistemleri bölümü nasıldır, medya ve iletişim sistemleri bölümü nedir, medya ve iletişim sistemleri bölümünü bitiren ne olur, medya ve iletişim sistemleri bölümünü bitiren nerelerde iş bulabilir, medya ve iletişim sistemleri bölümü bitiren kolay iş bulabilir mi, medya ve iletişim sistemleri bölümü nerelerde var, medya ve iletişim sistemleri bölümünü bitiren ne iş yapar , medya ve iletişim sistemleri bölümünün çalışma alanları nerelerdir, medya ve iletişim sistemleri bölümünde hangi dersler var, medya ve iletişim sistemleri bölümünde hangi dersler görülüyor, okutuluyor

Medya ve iletişim sistemleri bölümü

Programın Amacı

Medya işletmeciliği, radyo ve televizyon yayıncılığı ve halkla ilişkiler alanında eğitim ve araştırma yapar.

Programda Okutulan Belli Başlı Dersler

Sosyoloji,işletme, hukuk, batı kültürü tarihi, araştırma yöntemleri,  kitle iletişim  kuramları, haber yazımı, TV gazeteciliği, araştırma gazetecilik  ve medya işletmeciliği gibi dersler okutulur. Dersler kuramsal ve uygulamalıdır.

Çalışma Alanları

Gazete,reklam firmaları, basın yayın kuruluşları ve televizyonda çalışabilirler. Habercilik, yayıncılık, program yapımcılığı, kamuoyu araştırmacılığı,medya işletmeciliği, insan kaynakları yönetimi ve her türlü kuruluşun iletişimi ve tanıtımının yapılması görevleri arasındadır.

Reklam ajansı,büro ve stüdyolarda; büro malzemeleri ve iletişim cihazları kullanarak, reklamcı, halkla ilişkiler uzmanı, gazeteci,yönetmen, idareci ve sosyal bilimcilerle birlikte çalışırlar.

YORUMLAR

YORUM YAZ
Yorum yazabilmek için sağ üstten giriş yapmanız gerekir.
  Üye değilseniz,üye olmak için
 TIKLAYIN.
Lütfen sorularınızı yukarıdaki SORUSOR sekmesinden sorunuz
Buradan sorularınıza admin tarafından CEVAP VERİLMEYECEKTİR.
Max. 1000 karakter.
YGS-LYS Menüsü
Sizden Gelen Sorular (YGS-LYS)
Eğitim haberleri ()
Sinavlara hazirlik