BUTUNSiNAVLAR.COM
        Giriş     Üye OL
ANASAYFA
YGS-LYS
KPSS
ALES
YDS
DGS
TEOG
ALS
PMYO
Sizin Sorularınız
Lise Puanları
Üniversite Puanları
Kpss Puanları
Dgs Puanları
Ders Notları
Böl.Tanıtım
Sorusor
matematik-bilgisayar bölümü nasıldır, matematik-bilgisayar bölümü nedir, matematik-bilgisayar bölümünü bitiren ne olur, matematik-bilgisayar bölümünü bitiren nerelerde iş bulabilir, matematik-bilgisayar bölümü bitiren kolay iş bulabilir mi, matematik-bilgisayar bölümü nerelerde var, matematik-bilgisayar bölümünü bitiren ne iş yapar , matematik-bilgisayar bölümünün çalışma alanları nerelerdir, matematik-bilgisayar bölümünde hangi dersler var, matematik-bilgisayar bölümünde hangi dersler görülüyor, okutuluyor

Matematik-bilgisayar bölümü

Programın Amacı

Tümdengelim ve tümevarımlı akıl yürütme yolları, sayılar ve geometrik şekiller gibi kavramların özellikleri ve aralarındaki bağıntılara yönelik eğitim ve araştırma yapar.

Programda Okutulan Belli Başlı Dersler

Soyut matematik, analitik geometri, fizik, analiz, lineer cebir,diferansiyel denklem,olasılık,istatistik, bilgisayar programlama, reel analiz,diferansiyel geometri,projektif geometri,galois teorisi,kompleks analiz gibi dersler okutulur.

Çalışma Alanları

Kamu ve özel sektörde ; uygulamalı matematik,bilgisayar programlama ve eğitim konularında, üniversite ve araştırma kurumlarında çalışabilirler. Pedagojik formasyona sahip olanlar okullarda öğretmenlik yapabilirler.

YORUMLAR

YORUM YAZ
Yorum yazabilmek için sağ üstten giriş yapmanız gerekir.
  Üye değilseniz,üye olmak için
 TIKLAYIN.
Lütfen sorularınızı yukarıdaki SORUSOR sekmesinden sorunuz
Buradan sorularınıza admin tarafından CEVAP VERİLMEYECEKTİR.
Max. 1000 karakter.
YGS-LYS Menüsü
Sizden Gelen Sorular (YGS-LYS)
Eğitim haberleri ()
Sinavlara hazirlik