BUTUNSiNAVLAR.COM
        Giriş     Üye OL
ANASAYFA
YGS-LYS
KPSS
ALES
YDS
DGS
TEOG
ALS
PMYO
Sizin Sorularınız
Lise Puanları
Üniversite Puanları
Kpss Puanları
Dgs Puanları
Ders Notları
Böl.Tanıtım
Sorusor
latin dili ve edebiyatı bölümü nasıldır, latin dili ve edebiyatı bölümü nedir, latin dili ve edebiyatı bölümünü bitiren ne olur, latin dili ve edebiyatı bölümünü bitiren nerelerde iş bulabilir, latin dili ve edebiyatı bölümü bitiren kolay iş bulabilir mi, latin dili ve edebiyatı bölümü nerelerde var, latin dili ve edebiyatı bölümünü bitiren ne iş yapar , latin dili ve edebiyatı bölümünün çalışma alanları nerelerdir, latin dili ve edebiyatı bölümünde hangi dersler var, latin dili ve edebiyatı bölümünde hangi dersler görülüyor, okutuluyor

Latin dili ve edebiyatı bölümü

Programın Amacı

Latin dilinin gramer yapısı, bu dilin etkisiyle oluşan edebiyat ve kültürün Roma İmparatorluğu’nun kuruluşundan yıkılışına kadar gösterdiği gelişmeler ve bu kültürün , modern batı dillerindeki kültür ve tekniğin gelişimi üzerindeki etkileri konularında eğitim ve araştırma yapar.

Programda Okutulan Belli Başlı Dersler

Latin dili grameri, Roma Edebiyatı tarihi, Latince kolay hikayeler, Latin filolojisi, şiir, Ceaser, Roma düşünce tarihi, mitoloji, nesir, Sallustius, Latin Epigrafyası, Latin paleografisi gibi dersler okutulmaktadır.

Çalışma Alanları

Mezunlar, müzelerde, kütüphanelerde ve arşivlerde görev alabilirler. Büro ortamında; arkeolog, tarihçi ve felsefecilerle beraber çalışırlar.

YORUMLAR

YORUM YAZ
Yorum yazabilmek için sağ üstten giriş yapmanız gerekir.
  Üye değilseniz,üye olmak için
 TIKLAYIN.
Lütfen sorularınızı yukarıdaki SORUSOR sekmesinden sorunuz
Buradan sorularınıza admin tarafından CEVAP VERİLMEYECEKTİR.
Max. 1000 karakter.
YGS-LYS Menüsü
Sizden Gelen Sorular (YGS-LYS)
Eğitim haberleri ()
Sinavlara hazirlik