BUTUNSiNAVLAR.COM
        Giriş     Üye OL
Kpds Adaylarına Giriş Belgesi Yok, giriş belgeleri gelmeyecek, giriş belgeleri nereden alınır

Kpds Adaylarına Giriş Belgesi Yok

Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi, 2012 Kamu Personeli Yabancı Dil Bilgisi Seviye Tespit Sınavı (KPDS) için adaylara giriş belgesi gönderilmeyeceğini duyurdu.


Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi 2012 Kamu Personeli Yabancı Dil Bilgisi Seviye Tespit Sınavı (kpds) için adaylara giriş belgesi gönderilmeyeceğini duyurdu. Sınav Giriş Belgesi, bugün saat 14.00'ten itibaren ösym'nin http: //ais.osym.gov.tr internet adresinden edinilebilecek.


ösym'den yapılan yazılı açıklamaya göre, 2012-KPDS İlkbahar Dönemi Sınavı 20 Mayıs 2012 Pazar günü yapılacak. Adaylara Sınava Giriş Belgesi gönderilmeyecek. Adaylar sınava girecekleri yer bilgisini gösteren Sınava Giriş Belgesi'ni, T.C. Kimlik Numaraları ve aday şifreleri ile 9 Mayıs 2012 tarihinde saat 14.00'ten itibaren sym'nin http: //ais.osym.gov.tr internet adresinden edinecek. Belgenin üzerinde adayın sınava gireceği merkez, bina, salon bilgileri ile adayın fotoğrafı bulunacak. Adaylar internetten edinecekleri bu belgelerinin renkli ya da siyah-beyaz çıktılarını sınav günü yanlarında bulundurmak zorunda olacak. Belgenin arka yüzünde herhangi bir yazı, resim, işaret vb. bulunmayacak. Sınava Giriş Belgesi'ni yanında bulundurmayan adaylar sınava alınmayacak. Adayların sınava girecekleri binayı sınav gününden önce görmeleri yararlarına olacak.


Fotoğraflı ve onaylı özel kimlik belgesi olarak sadece nüfus cüzdanı veya pasaport kabul edilecek. Soğuk damga basılı nüfus cüzdanında, adayın güncel bir fotoğrafı ve T.C. kimlik numarasının bulunması; pasaportun süresinin geçerli olması gerekecek. Üzerinde soğuk damga, güncel bir fotoğraf veya T.C. Kimlik Numarası bulunmayan nüfus cüzdanları ile geçerlilik süresi bitmiş pasaport kabul edilmeyecek. Özel kimlik belgesi olarak nüfus cüzdanını veya pasaportunu sınav günü yanında bulundurmayan aday, gerekçesi ne olursa olsun sınava alınmayacak; sınava alınsa bile sınavı geçersiz sayılacak.

YORUMLAR

YORUM YAZ
Yorum yazabilmek için sağ üstten giriş yapmanız gerekir.
  Üye değilseniz,üye olmak için
 TIKLAYIN.

Lütfen sorularınızı yukarıdaki SORUSOR sekmesinden sorunuz buradan
sorularınıza admin tarafından CEVAP VERİLMEYECEKTİR.
Max. 1000 karakter.Sizden Gelen Sorular (KPDS)
Eğitim haberleri (KPDS)
 
 
Sinavlara hazirlik