BUTUNSiNAVLAR.COM
        Giriş     Üye OL
ANASAYFA
YGS-LYS
KPSS
ALES
YDS
DGS
TEOG
ALS
PMYO
Sizin Sorularınız
Lise Puanları
Üniversite Puanları
Kpss Puanları
Dgs Puanları
Ders Notları
Böl.Tanıtım
Sorusor
ingiliz dil bilimi bölümü nasıldır, ingiliz dil bilimi bölümü nedir, ingiliz dil bilimi bölümünü bitiren ne olur, ingiliz dil bilimi bölümünü bitiren nerelerde iş bulabilir, ingiliz dil bilimi bölümü bitiren kolay iş bulabilir mi, ingiliz dil bilimi bölümü nerelerde var, ingiliz dil bilimi bölümünü bitiren ne iş yapar , ingiliz dil bilimi bölümünün çalışma alanları nerelerdir, ingiliz dil bilimi bölümünde hangi dersler var, ingiliz dil bilimi bölümünde hangi dersler görülüyor, okutuluyor

İngiliz dil bilimi bölümü

Programın Amacı

İngiliz Dil Biliminde; İngilizce’nin yapısı ,grameri, kelimelerin kökenlerini diğer dillerle ilişkileri konularında eğitim ve araştırma yapar.

Programda Okutulan Belli Başlı Dersler

İngilizce dilbilgisi, çeviri, İngiliz Edebiyatının ana hatları, okuma-anlama, kompozisyon, İngiliz uygarlığı, 16.17.18.19. ve 20. YY. İngiliz Edebiyatı, Shakespeare, Viktorya dönemi romanı, edebiyat bilimi, metin açıklaması, ses bilim, yabancı dil öğretim yöntemleri, uzmanlık metinleri ve yazılı anlatım  ve disertasyon gibi dersler okutulmaktadır.

Çalışma Alanları

TRT, Kültür ve Turizm Bakanlığı, Milli Eğitim, Sanayi ve Ticaret Bakanlığı, elçilikler ve turizm şirketlerinde çalışabilirler, öğretmenlik sertifikası olanlar öğretmenlik yapabilirler. Mütercim-tercümanlık görevlerinde bulunabilirler.

Okul ve büro ortamında; eğitimciler, yöneticiler, çevirmenler ve meslektaşlarıyla beraber çalışırlar.

YORUMLAR

YORUM YAZ
Yorum yazabilmek için sağ üstten giriş yapmanız gerekir.
  Üye değilseniz,üye olmak için
 TIKLAYIN.
Lütfen sorularınızı yukarıdaki SORUSOR sekmesinden sorunuz
Buradan sorularınıza admin tarafından CEVAP VERİLMEYECEKTİR.
Max. 1000 karakter.
YGS-LYS Menüsü
Sizden Gelen Sorular (YGS-LYS)
Eğitim haberleri ()
Sinavlara hazirlik