BUTUNSiNAVLAR.COM
        Giriş     Üye OL
ANASAYFA
YGS-LYS
KPSS
ALES
YDS
DGS
TEOG
ALS
PMYO
Sizin Sorularınız
Lise Puanları
Üniversite Puanları
Kpss Puanları
Dgs Puanları
Ders Notları
Böl.Tanıtım
Sorusor
hindoloji bölümü nasıldır, hindoloji bölümü nedir, hindoloji bölümünü bitiren ne olur, hindoloji bölümünü bitiren nerelerde iş bulabilir, hindoloji bölümü bitiren kolay iş bulabilir mi, hindoloji bölümü nerelerde var, hindoloji bölümünü bitiren ne iş yapar , hindoloji bölümünün çalışma alanları nerelerdir, hindoloji bölümünde hangi dersler var, hindoloji bölümünde hangi dersler görülüyor, okutuluyor

Hindoloji bölümü

Programın Amacı

Hint-Avrupa dil ailesi adı altında toplanmış olan dillerin temeli olarak kabul edilen Sanskrit dilinin özellikleri, tarihi, metinlerin yazıldığı alfabe, eldeki metinlerin tarihsel bakımdan düzenlenmesi, edebiyatı, gramer yapısı, kültür tarihi, metin tercümeleri konularında eğitim ve araştırma yapar.

Programda Okutulan Belli Başlı Dersler

Hindoloji'nin ulusal tarih, kültür ve dilimizle olan ilişkilerine ışık tutacak bilgiler verilir. Metinlerin yazıldığı alfabe, gramer, edebiyat ve kültür tarihi, metin tercümeleri gibi dersler okutulur.

Çalışma Alanları

Üniversite, müze ve kütüphanelerde çalışabilirler. Büro işidir. Tercüme bürolarında ve turizm sektöründe az da olsa iş bulma şansı vardır.

YORUMLAR

YORUM YAZ
Yorum yazabilmek için sağ üstten giriş yapmanız gerekir.
  Üye değilseniz,üye olmak için
 TIKLAYIN.
Lütfen sorularınızı yukarıdaki SORUSOR sekmesinden sorunuz
Buradan sorularınıza admin tarafından CEVAP VERİLMEYECEKTİR.
Max. 1000 karakter.
YGS-LYS Menüsü
Sizden Gelen Sorular (YGS-LYS)
Eğitim haberleri ()
Sinavlara hazirlik