BUTUNSiNAVLAR.COM
        Giriş     Üye OL
ANASAYFA
YGS-LYS
KPSS
ALES
YDS
DGS
TEOG
ALS
PMYO
Sizin Sorularınız
Lise Puanları
Üniversite Puanları
Kpss Puanları
Dgs Puanları
Ders Notları
Böl.Tanıtım
Sorusor
halkla ilişkiler bölümü nasıldır, halkla ilişkiler bölümü nedir, halkla ilişkiler bölümünü bitiren ne olur, halkla ilişkiler bölümünü bitiren nerelerde iş bulabilir, halkla ilişkiler bölümü bitiren kolay iş bulabilir mi, halkla ilişkiler bölümü nerelerde var, halkla ilişkiler bölümünü bitiren ne iş yapar , halkla ilişkiler bölümünün çalışma alanları nerelerdir, halkla ilişkiler bölümünde hangi dersler var, halkla ilişkiler bölümünde hangi dersler görülüyor, okutuluyor

Halkla ilişkiler bölümü

Programın Amacı

Kurumları halka tanıtmak, halkın ilgisini uyandırmak, çevrede kurumlarla ilgili olumlu izlenimler bırakmak, basın fotoğrafçılığı ve kitle haberleşme kurumlarını içeren konularda eğitim ve araştırma yapmaktır.

Programda Okutulan Belli Başlı Dersler

Hukukun temel  kavramları, siyaset bilimine giriş, sosyoloji, grafik resim, stenografi, fotoğrafçılık, sosyal antropoloji, halkla ilişkiler, reklam teorisi, iktisat, bilgi kaynakları, sosyal psikoloji, Türkiye ekonomisi, kitle iletişim kuramları, pazarlama, propaganda, tüketici davranışları, ceza hukuku, sinema, reklam metin yazarlığı, haberleşme hukuku, kamuoyu araştırması, kampanya plânlaması, reklam filmi yapımı ve yönetimi gibi dersler okutulmaktadır.

Çalışma Alanları

Gazete,banka, reklam firmaları ve tanıtım sektöründe çalışabilirler. Kurumu tanıtıcı broşür, bülten ve rapor hazırlamak, kurum etkinliklerini kitle iletişim araçlarıyla halka duyurmak, toplantı ve konferanslar düzenlemek ve kurum adına sanatsal etkinliklerde bulunmak görevleri arasındadır.

Bürolarda; iktisatçı, işletmeci, gazeteci, radyo televizyoncu, sosyolog,psikolog,istatistikçi ve reklam uzmanlarıyla çalışırlar.

YORUMLAR

YORUM YAZ
Yorum yazabilmek için sağ üstten giriş yapmanız gerekir.
  Üye değilseniz,üye olmak için
 TIKLAYIN.
Lütfen sorularınızı yukarıdaki SORUSOR sekmesinden sorunuz
Buradan sorularınıza admin tarafından CEVAP VERİLMEYECEKTİR.
Max. 1000 karakter.
YGS-LYS Menüsü
Sizden Gelen Sorular (YGS-LYS)
Eğitim haberleri ()
Sinavlara hazirlik