BUTUNSiNAVLAR.COM
        Giriş     Üye OL
ANASAYFA
YGS-LYS
KPSS
ALES
YDS
DGS
TEOG
ALS
PMYO
Sizin Sorularınız
Lise Puanları
Üniversite Puanları
Kpss Puanları
Dgs Puanları
Ders Notları
Böl.Tanıtım
Sorusor
ekonomi bölümü nasıldır, ekonomi bölümü nedir, ekonomi bölümünü bitiren ne olur, ekonomi bölümünü bitiren nerelerde iş bulabilir, ekonomi bölümü bitiren kolay iş bulabilir mi, ekonomi bölümü nerelerde var, ekonomi bölümünü bitiren ne iş yapar , ekonomi bölümünün çalışma alanları nerelerdir, ekonomi bölümünde hangi dersler var, ekonomi bölümünde hangi dersler görülüyor, okutuluyor

Ekonomi bölümü

Programın Amacı

Hammadde ve insan gücü gibi  tükenebilir kaynakların etkin ve karlı biçimde kullanılması, kaynakların artırılması, üretilen mal ve hizmetlerin bölüşümü konularında eğitim ve araştırma yapmaktır.

Programda Okutulan Belli Başlı Dersler

İktisadi gelişme ve uluslar arası iktisat, iktisat teorisi ve iktisat politikası anabilim dallarında eğitim verilir. Matematik, sosyoloji,iktisadi sistemler,uluslararası iktisat politikası,muhasebe,kalkınma iktisadı, üretim yönetimi, sayısal yöntemler, kamu ekonomisi, yatırım ekonomisi, ekonometri gibi dersler okutulur.

Çalışma Alanları

Kamu ve özel sektörde; üst düzeyde yönetici, finans sektöründe; uzman, müfettiş, danışman ve denetçi, Sayıştay ve hesap uzmanlığı sektöründe; yönetici,plânlayıcı, pazarlayıcı ve halkla ilişkiler alanlarında çalışabilirler. Maliyet ve fiyat analizleri yapmak, iş piyasasındaki değişimleri incelemek, pazarlama yöntemlerini belirlemek, verimlilik, mal ve hizmet üretimi ve bu alanlarda karşılaşılan tüm iktisadi sorunların çözümünü yapmak görevleri arasındadır. Büro ortamında işletmeci, maliyeci, sosyolog,hukukçu,endüstri mühendisliği,istatistikçi,turizm ve otel işletmecileri ve üretim katkısı olan tüm meslek sahipleriyle  beraber çalışabilirler.

YORUMLAR

YORUM YAZ
Yorum yazabilmek için sağ üstten giriş yapmanız gerekir.
  Üye değilseniz,üye olmak için
 TIKLAYIN.
Lütfen sorularınızı yukarıdaki SORUSOR sekmesinden sorunuz
Buradan sorularınıza admin tarafından CEVAP VERİLMEYECEKTİR.
Max. 1000 karakter.
YGS-LYS Menüsü
Sizden Gelen Sorular (YGS-LYS)
Eğitim haberleri ()
Sinavlara hazirlik