BUTUNSiNAVLAR.COM
        Giriş     Üye OL
ANASAYFA
YGS-LYS
KPSS
ALES
YDS
DGS
TEOG
ALS
PMYO
Sizin Sorularınız
Lise Puanları
Üniversite Puanları
Kpss Puanları
Dgs Puanları
Ders Notları
Böl.Tanıtım
Sorusor
çocuk gelişimi bölümü nasıldır, çocuk gelişimi bölümü nedir, çocuk gelişimi bölümünü bitiren ne olur, çocuk gelişimi bölümünü bitiren nerelerde iş bulabilir, çocuk gelişimi bölümü bitiren kolay iş bulabilir mi, çocuk gelişimi bölümü nerelerde var, çocuk gelişimi bölümünü bitiren ne iş yapar , çocuk gelişimi bölümünün çalışma alanları nerelerdir, çocuk gelişimi bölümünde hangi dersler var, çocuk gelişimi bölümünde hangi dersler görülüyor, okutuluyor

Çocuk gelişimi bölümü

Programın Amacı

Çocukların sağlık,gelişim,beslenme ve eğitimine yönelik eğitim ve araştırma yapmaktır.

Programda Okutulan Belli Başlı Dersler

Çocuk gelişimi, genel psikoloji, genel biyoloji,temel beslenme ilkeleri, eğitim bilimi, genel sosyoloji, insan anatomisi ve fizyolojisi,eğitsel ders araçları,dramatik etkinlikler, eğitim psikolojisi,eğitim sosyolojisi, çocuğu tanıma teknikleri, çocuk edebiyatı ve kitapları, özel eğitime muhtaç çocuklar, çocuk ruh sağlığı, ailede etkileşim ve eğitim yönetimi gibi dersler okutulmaktadır.

Çalışma Alanları

Ana okulu, kreş ve özel okullarda çalışabilirler. Çocukların bedensel zihinsel, duygusal ve toplumsal yönden gelişimleri için program hazırlamak, uygulamak, ana-babaları çocuklarına ilişkin çeşitli sorunlarında yol göstermek görevleri arasındadır. Okul ortamında; eğitimciler, ölçme-değerlendirme uzmanları ve meslektaşlarıyla beraber çalışırlar.

YORUMLAR

YORUM YAZ
Yorum yazabilmek için sağ üstten giriş yapmanız gerekir.
  Üye değilseniz,üye olmak için
 TIKLAYIN.
Lütfen sorularınızı yukarıdaki SORUSOR sekmesinden sorunuz
Buradan sorularınıza admin tarafından CEVAP VERİLMEYECEKTİR.
Max. 1000 karakter.
YGS-LYS Menüsü
Sizden Gelen Sorular (YGS-LYS)
Eğitim haberleri ()
Sinavlara hazirlik