BUTUNSiNAVLAR.COM
        Giriş     Üye OL
ANASAYFA
YGS-LYS
KPSS
ALES
YDS
DGS
TEOG
ALS
PMYO
Sizin Sorularınız
Lise Puanları
Üniversite Puanları
Kpss Puanları
Dgs Puanları
Ders Notları
Böl.Tanıtım
Sorusor
bulgar dili ve edebiyatı bölümü nasıldır, bulgar dili ve edebiyatı bölümü nedir, bulgar dili ve edebiyatı bölümünü bitiren ne olur, bulgar dili ve edebiyatı bölümünü bitiren nerelerde iş bulabilir, bulgar dili ve edebiyatı bölümü bitiren kolay iş bulabilir mi, bulgar dili ve edebiyatı bölümü nerelerde var, bulgar dili ve edebiyatı bölümünü bitiren ne iş yapar , bulgar dili ve edebiyatı bölümünün çalışma alanları nerelerdir, bulgar dili ve edebiyatı bölümünde hangi dersler var, bulgar dili ve edebiyatı bölümünde hangi dersler görülüyor, okutuluyor

Bulgar dili ve edebiyatı bölümü

Programın Amacı

Bulgar dili , kültürü ve edebiyatına yönelik eğitim ve araştırma yapmaktır.

Programda Okutulan Belli Başlı Dersler

Dil ve edebiyat eğitimi birlikte uygulanır. Bulgar dilinin öğretilmesinin yanısıra, edebiyat ve kültüre ait bilgilerin de kazandırılması amaçlanır.

Bulgar Edebiyatı Tarihi, Bulgar Grameri, Bulgar yazı dili ve fonetiği, edebiyat teorisi, Bulgarca-Türkçe/Türkçe-Bulgarca çeviri, Bulgar Folkloru ve Bulgar Edebiyatı Tarihi gibi dersler okutulmaktadır.

Çalışma Alanları

Kütüphane,arşiv, TRT, Dışişleri Bakanlığı, Kültür ve Turizm Bakanlığı, elçilikler, resmi kuruluşlar ve turizm acentalarında çalışabilirler. Mezunlar, kültür ve turizm faaliyetleri ile ilgili alanlarda, tercüme işlerinde çalışabilmektedirler.

YORUMLAR

YORUM YAZ
Yorum yazabilmek için sağ üstten giriş yapmanız gerekir.
  Üye değilseniz,üye olmak için
 TIKLAYIN.
Lütfen sorularınızı yukarıdaki SORUSOR sekmesinden sorunuz
Buradan sorularınıza admin tarafından CEVAP VERİLMEYECEKTİR.
Max. 1000 karakter.
YGS-LYS Menüsü
Sizden Gelen Sorular (YGS-LYS)
Eğitim haberleri ()
Sinavlara hazirlik