BUTUNSiNAVLAR.COM
        Giriş     Üye OL
ANASAYFA
YGS-LYS
KPSS
ALES
YDS
DGS
TEOG
ALS
PMYO
Sizin Sorularınız
Lise Puanları
Üniversite Puanları
Kpss Puanları
Dgs Puanları
Ders Notları
Böl.Tanıtım
Sorusor
bitkisel üretim ve teknolojileri bölümü nasıldır, bitkisel üretim ve teknolojileri bölümü nedir, bitkisel üretim ve teknolojileri bölümünü bitiren ne olur, bitkisel üretim ve teknolojileri bölümünü bitiren nerelerde iş bulabilir, bitkisel üretim ve teknolojileri bölümü bitiren kolay iş bulabilir mi, bitkisel üretim ve teknolojileri bölümü nerelerde var, bitkisel üretim ve teknolojileri bölümünü bitiren ne iş yapar , bitkisel üretim ve teknolojileri bölümünün çalışma alanları nerelerdir, bitkisel üretim ve teknolojileri bölümünde hangi dersler var, bitkisel üretim ve teknolojileri bölümünde hangi dersler görülüyor, okutuluyor

Bitkisel üretim ve teknolojileri bölümü

Programın Amacı

Bitkisel Üretim Bölümü'nün eğitim konusu, tarım, bağ, sebze ve meyve geliştiriciliğinin bilimsel yöntemlerle yapılması, ürünlerin toplanması, korunması, pazarlanması ve ıslahının yapılmasıdır.

 Programda Okutulan Belli Başlı Dersler

Öğretim süresi dört yıldır. Matematik, fizik, kimya, jeoloji ve ekonomi gibi temel derslerden başka, tarımsal ekoloji, toprak bilgisi, bitki besleme, genel bağcılık, meyve yetiştirme , bitkilerin çeşitliği, fizyolojisi ve bahçe bitkilerinin ıslahı gibi dersler görülür.

Çalışma Alanları

Devletin birimlerindeki Araştırma Enstitüleri ve Ziraat Fakültelerinde görev alınabilir. Özel şirketlerin, sera, tohum fabrikaları, hayvancılık işletmelerinde de çalışma imkanı vardır. Yetişilecek alanlara göre,Tarım Orman ve Köy İşleri, Bayındırlık ve İskan Bakanlıklarına bağlı kuruluşlarda iş bulma olanağı vardır.

YORUMLAR

YORUM YAZ
Yorum yazabilmek için sağ üstten giriş yapmanız gerekir.
  Üye değilseniz,üye olmak için
 TIKLAYIN.
Lütfen sorularınızı yukarıdaki SORUSOR sekmesinden sorunuz
Buradan sorularınıza admin tarafından CEVAP VERİLMEYECEKTİR.
Max. 1000 karakter.
YGS-LYS Menüsü
Sizden Gelen Sorular (YGS-LYS)
Eğitim haberleri ()
Sinavlara hazirlik