BUTUNSiNAVLAR.COM
        Giriş     Üye OL
ANASAYFA
YGS-LYS
KPSS
ALES
YDS
DGS
TEOG
ALS
PMYO
Sizin Sorularınız
Lise Puanları
Üniversite Puanları
Kpss Puanları
Dgs Puanları
Ders Notları
Böl.Tanıtım
Sorusor
basın ve yayın bölümü nasıldır, basın ve yayın bölümü nedir, basın ve yayın bölümünü bitiren ne olur, basın ve yayın bölümünü bitiren nerelerde iş bulabilir, basın ve yayın bölümü bitiren kolay iş bulabilir mi, basın ve yayın bölümü nerelerde var, basın ve yayın bölümünü bitiren ne iş yapar , basın ve yayın bölümünün çalışma alanları nerelerdir, basın ve yayın bölümünde hangi dersler var, basın ve yayın bölümünde hangi dersler görülüyor, okutuluyor

Basın ve yayın bölümü

Programın Amacı

Haberin kaynağından başlayarak basın ve yayım aşamasına kadar olan temel bilgi ve uygulamaları, süreli yayınların baskısına ilişkin bilgi ve becerilere yönelik eğitim ve araştırma yapar.

Programda Okutulan Belli Başlı Dersler

Temel gazetecilik ve habercilik, Gazete Yayınlama Tekniği, Anayasa, İktisat, Sosyal Politika, Kamu Maliyesi, hukuk, siyaset bilimi,halkla ilişkiler,sosyoloji,yazışma teknikleri,sosyoloji, yazışma teknikleri,sosyal politika,Türkiye’nin Yönetim Yapısı, Sinema,reklamcılık devletler hukuku,daktilo, kitle iletişim kuramları,mizanpaj tekniği gibi dersler okutulmaktadır. Staj yapma zorunluluğu vardır.

Çalışma Alanları

Gazete ve dergilerin yazı işleri ve muhabir kadrolarında, TV’lerde ve reklam firmalarında çalışabilirler. Haber kaynaklarını araştırmak, gündemi takip etmek, görüşmeler yapmak,belge ve doküman sağlamak ve bilgiyi haber merkezlerine iletmek görevleri arasındadır.

YORUMLAR

YORUM YAZ
Yorum yazabilmek için sağ üstten giriş yapmanız gerekir.
  Üye değilseniz,üye olmak için
 TIKLAYIN.
Lütfen sorularınızı yukarıdaki SORUSOR sekmesinden sorunuz
Buradan sorularınıza admin tarafından CEVAP VERİLMEYECEKTİR.
Max. 1000 karakter.
YGS-LYS Menüsü
Sizden Gelen Sorular (YGS-LYS)
Eğitim haberleri ()
Sinavlara hazirlik