BUTUNSiNAVLAR.COM
        Giriş     Üye OL
ANASAYFA
YGS-LYS
KPSS
ALES
YDS
DGS
TEOG
ALS
PMYO
Sizin Sorularınız
Lise Puanları
Üniversite Puanları
Kpss Puanları
Dgs Puanları
Ders Notları
Böl.Tanıtım
Sorusor
amerikan kültürü ve edebiyatı bölümü nasıldır, amerikan kültürü ve edebiyatı bölümü nedir, amerikan kültürü ve edebiyatı bölümünü bitiren ne olur, amerikan kültürü ve edebiyatı bölümünü bitiren nerelerde iş bulabilir, amerikan kültürü ve edebiyatı bölümü bitiren kolay iş bulabilir mi, amerikan kültürü ve edebiyatı bölümü nerelerde var, amerikan kültürü ve edebiyatı bölümünü bitiren ne iş yapar , amerikan kültürü ve edebiyatı bölümünün çalışma alanları nerelerdir, amerikan kültürü ve edebiyatı bölümünde hangi dersler var, amerikan kültürü ve edebiyatı bölümünde hangi dersler görülüyor, okutuluyor

Amerikan kültürü ve edebiyatı bölümü

Programın Amacı

Amerikan kültürü ve edebiyatı çalışmalarını İngiliz dili ve edebiyatı programıyla birlikte yürütmekte olup 17. yüzyılda ilk ürünlerini vermeye başlayan ve Amerikalıların yaşayışını ve dünya görüşünü yansıtan Amerikan edebiyatı, her ulusun edebiyatı gibi kendine özgü nitelikleriyle araştırılmakta ve öğretilmektedir.

Programda Okutulan Belli Başlı Dersler

İngiliz dil bilgisi, çeviri, İngiliz Edebiyatının Anahatları, metin incelemeleri, kompozisyon, Amerikan kültür tarihi, Amerikan şiiri ve romanı gibi dersler okutulmaktadır. Amerika Birleşik Devletleri'nin tarihi, uygarlığının çeşitli yönleri, toplumsal yapısı, düşünce, edebiyat ve sanat ürünleri incelenerek okutulur.

Çalışma Alanları

TV kanalları, basın yayın organları, Dışişleri Bakanlığı, elçilikler, ve turizm sektöründe çalışabildikleri gibi öğretmenlik sertifikasına sahip olanlar okullarda öğretmenlik yapabilirler. 

YORUMLAR

YORUM YAZ
Yorum yazabilmek için sağ üstten giriş yapmanız gerekir.
  Üye değilseniz,üye olmak için
 TIKLAYIN.
Lütfen sorularınızı yukarıdaki SORUSOR sekmesinden sorunuz
Buradan sorularınıza admin tarafından CEVAP VERİLMEYECEKTİR.
Max. 1000 karakter.
YGS-LYS Menüsü
Sizden Gelen Sorular (YGS-LYS)
Eğitim haberleri ()
Sinavlara hazirlik